Podobne artykuły

 • W sobotę sklepy będą zamknięte. Powodem Święto Trzech Króli

  Planujecie duże zakupy na ten weekend? Zapominalskim przypominamy - jutro zamknięte będą supermarkety, hipermarkety, galerie handlowe oraz inne sklepy zatrudniające pracowników na umowę o pracę. Powodem był Święto Trzech Króli.

 • Coraz mniej polskich rodzin żyje na skrajnym ubóstwie

  W Polsce obniżył się odsetek osób żyjących na skrajnym ubóstwie, zwłaszcza na rodzinach wielodzietnych. Na przestrzeni 2016 roku niemalże jedna trzecia rodzin, na których był przynajmniej troje dzieci, wyszła ze skrajnego ubóstwa, na którym była jeszcze rok wcześniej.

 • Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

  Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

 • Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

  Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.

wizualizacja danych

Co motywuje pracownika?

Wyniki każdego przedsiębiorstwa zależą przede wszystkim od wydajności i zaangażowania pracowników pracujących na wszystkich szczeblach w danej firmie. 
Zarówno osoby na stanowiskach produkcyjnych, jak i biurowych wymagają odpowiedniego motywowania do dalszej produktywnej pracy. Motywacja wzrasta w pracowniku, jeśli oprócz płacy zasadniczej otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie pozapłacowe, dzięki czemu czuje, że jego praca jest zauważona i doceniona.  
Do motywacji pracownika najszczęśniejszej stosuje się w przedsiębiorstwach: bony świąteczne, prywatną opiekę medyczną, dofinansowanie do posiłków pracowniczych, wyjazdy integracyjne czy szkolenia z tableau (np dostępne na stronie newdatalabs.com ) finansowane przez pracodawcę. Z wyżej wymienionych bardzo korzystne dla pracodawcy są szkolenia specjalistyczne, dzięki nim pracodawca zyskuje pracownika z podniesionymi kwalifikacjami. 
Można je sfinansować dla każdego pracownika, zarówno produkcyjnego, jak i biurowego. Jako przykład szkolenia specjalistycznego dla pracownika biurowego można podać popularne w branży IT szkolenia z tableau i business inteligence. Tableau jest programem, który jest wykorzystywany na różne sposoby, ale jego podstawą jest analiza danych. 
Celem szkolenia jest wizualizacja danych, a przede wszystkim poznanie zasad wizualizacji. Pracownik produkcyjny może również skorzystać ze szkoleń podnoszących jego umiejętności, na przykład z obsługi nowoczesnych maszyn i urządzeń, tokarek czy też urządzeń sterowanych numerycznie. Ze szkoleń płyną korzyści dla obu stron, dlatego warto w nie inwestować.

Oto co uchwycił nasz reporter

wizualizacja danych