Podobne artykuły

 • Behawioralna biometria zastąpi hasła

  W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

tynki

Docieplanie ścian zewnętrznych

Przy docieplaniu ścian zewnętrznych najczęściej stosowana jest obecnie wełna mineralna albo styropian.

Materiały te generalnie posiadają bardzo podobne do siebie właściwości termoizolacyjne. Jedną z największych zalet chociażby wełny mineralnej jest jej elastyczność.
A najbardziej zagraża dla niej wilgoć. Nie chodzi oczywiście o taką wilgoć, która przez nią przenika, tylko taką, jaka pozostaje w niej przez dłuższy czas. Wełna posiada bowiem przepuszczalność niezwykle zbliżoną do powietrza. Zaraz po nasyceniu wodą traci ona od razu z miejsca swoje wszystkie właściwości izolacyjne. 
Do tego musimy jeszcze pamiętać o tym, że wilgotne środowisko, to jest doskonałe miejsce do rozwoju grzybów. Spieniony oraz sprasowany polistyren nazywany jest popularnie styropianem. Jest on bowiem całkowicie odporny na wilgoć. Mimo bardzo niskiej nasiąkliwości tego materiału trzeba pamiętać, że jeśli posiada on bezpośredni kontakt z wodą, to koniecznie warto używać specjalnej odmiany PSN czy polistyrenu ekstrudowanego. 
Jak docieplić ściany to bardzo często spotykane pytanie.
Dobrej jakości tynki strukturalne można ocieplić na przynajmniej kilka sposobów. Warto też pamiętać koniecznie o tym, że niska paroprzepuszczalność, która dla zdecydowanej większości jest zaletą, w pewnych okolicznościach to może się okazać spora wada. Szczególnie w momencie, kiedy mury są mało stabilne pod względem wilgotności. W przypadku, kiedy dojdzie do zawilgocenia ścian wykonanych z betonu komórkowego, styropian przy okazji wydłuża jeszcze okres ich wysychania. Zaprawy do systemów dociepleń dostępne na http://becco.eu można dobierać według kilku wartości.

Oto co uchwycił nasz reporter

tynki