Ekonomia

Adwokat za granicą

Zamieścił(a) Mieczysław , w piątek dnia 05 grudnia 2017r

(...) naszego kraju? Według nas, warto jest skorzystać z kancelarii Tomasza Gaja w WiedniuNie martwmy się, bo przecież za granicą także spokojnie skorzystamy z porad prawnych. Z pomocą przyjdą nam tutaj m.n. adwokaci w Austrii. To do (...)

Słowa kluczowe: adwokat, biznes, ekonomia, odszkodowania, pieniądz, prawnik, prawo

Budownictwo hydrotechniczne gwarancją bezpieczeńst

Zamieścił(a) Marek, w piątek dnia 28 listopada 2017r

(...) Budownictwo hydrotechniczne pozwala na wykonanie szeroko pojętych prac konstrukcyjnych przy portach morskich. Zakres obiektów, które obejmuje rzeczona dziedzina budownictwa jest niezwykle szeroki. Do obiektów tych należą pomosty, nabrzeża, przystanie, zbiorniki wodne oraz wały przeciwpowodziowe. Ponadto, wspomniany rodzaj działalności budowlanej obejmuje wszelkie prace refulacyjne.  Projekty związane z budownictwem hydrotechnicznym mogą mieć różny charakter. Może to być na przykład odbudowa wału przeciwpowodziowego lub zabudowa portu. Ciekawym zastosowaniem opisywanej dziedziny budownictwa jest także szerokie spektrum prac związanych z przystosowaniem akwenów wodnych do celów sportowych oraz rekreacyjnych. Dzięki temu tereny, które kiedyś zostały zniszczone na skutek intensywnej działalności przemysłowej, mogą odzyskać swój dawny blask. Opisywany rodzaj budownictwa jest ukierunkowany na wsparcie transportu rzecznego i morskiego. Przykładem takiego stanu rzeczy jest na przykład budowa mariny, która służy do obsługi małych jednostek pływających oraz budowa przystanków na trasie tramwaju wodnego. Rzeczone projekty są nie tylko oryginalne, ale służą także dobru całego społeczeństwa. Konstrukcje hydrotechniczne są nieustannie narażone na oddziaływanie sił przyrody. Z tego też powodu w inżynierii wodnej wykorzystuje się na szeroką skalę tak zwane materace gabionowe, które są wytworzone z plecionej lub zgrzewanej siatki. Stanowią one nieodłączną część wszelkich systemów ochrony hydrotechnicznej. Ich funkcja jest klarowna. Mają one bowiem za zadanie ochronę brzegów, nadbrzeży oraz kanałów. Kosze materacy gabionowych charakteryzują się sporą wytrzymałością i niezawodnością. Dzięki temu są one odporne na podmywanie i osuwanie się ziemi na skutek złowrogiego działania sił natury. Rzeczone kosze nie sprawiają problemów w utrzymaniu i usprawniają nieskrępowany przepływ wody. Kosze gabionowe są doskonałą opcją przy odnawianiu kanałów. Ponadto, rzeczone kosze można także wykorzystać przy tworzeniu i konserwacji sztucznych zbiorników wodnych. Wynika to z faktu, że kosze gabionowe skutecznie chronią brzeg przed niszczycielskim działaniem wiatru i fal. Zastosowania materaców gabionowych są zatem szerokie. Obejmują bowiem ochronę przeciwerozyjną brzegów rzek, stabilizację dna cieków wodnych oraz umocnienia wlotów przepustów. (...)

Słowa kluczowe: ekonomia

Ubezpieczenie spółek kapitałowych

Zamieścił(a) Dorota , w piątek dnia 14 listopada 2017r

(...) organów spółki. Nietrafione decyzje i błędy takich osób mogą się wiązać z bardzo dotkliwymi skutkami finansowymi. Poszczególni członkowie zarządu spółki kapitałowej ponoszą osobistą odpowiedzialność całym swoim majątkiem za zobowiązania spółki. Będą to zobowiązania powstałe na skutek wyrządzenia szkód na rzecz akcjonariuszy i osób trzecich, w wyniku uchybień przy wykonywaniu czynności związanych z pełnionymi funkcjami. Należy również zaznaczyć, że przy ustalaniu wysokości (...)

Słowa kluczowe: biznes, ekonomia, pieniądz, ubezpieczenia

Jak założyć firmę w Austrii?

Zamieścił(a) Marek , w piątek dnia 30 maja 2016r

(...) dokumentacją, zaświadczenia o niekaralności. Zakładanie spółki w Austrii wiąże się również z niezbędnym posiadaniem kwalifikacji zawodowych związanych z prowadzeniem działalności. Kwalifikacje muszą być odpowiednio udowodnione. Jeżeli osoba, nie posiada kwalifikacji (...)

Słowa kluczowe: austria, biznes, ekonomia, eksport, firma, przedsiębiorstwa

Obsługa prawna lokalnych przedsiębiorstw

Zamieścił(a) Tomek, w piątek dnia 29 marca 2016r

(...) przedsiębiorcy, nawet prowadzona nieświadomie, może doprowadzić do tragicznych dla przedsiębiorstwa konsekwencji! Warto więc mieć na podorędziu prawnika, któremu będzie można powierzyć przestudiowanie umowy z kontrahentem, lub reprezentowanie przedsiębiorstwa w jakiejś sprawie sądowej. Kancelaria prawna BSO we Wrocławiu którą reprezentujemy, jest zespołem profesjonalistów gotowych podjąć się nawet bardzo skomplikowanych z punktu widzenia prawnego spraw. Zajmujemy się obsługą prawną wrocławskich firm, i (...)

Słowa kluczowe: biznes, ekonomia, finanse

Zabudowanie tarasu pomysłem na przestrzeń całorocz

Zamieścił(a) Tomek , w piątek dnia 19 stycznia 2016r

(...) światła materiałów. Nie bez znaczenia jest też jakość używanych materiałów oraz doświadczenie zespołu fachowców.Na terenie województwa mazowieckiego, pomóc nam może dobra firma budowlana http://www.kamont.waw.pl z Warszawy. Ważne, aby miała doświadczenie w realizacji tego typu (...)

Słowa kluczowe: biznes, dom, ekonomia, finanse, okna, remont

Certyfikacja HACCP w biznesie

Zamieścił(a) Tomek , w piątek dnia 13 października 2014r

(...) HACCP, czyli System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli,  w branży spożywczej obowiązuje od 2004 roku. Jest to system kontroli zapewniający higieniczne bezpieczeństwo klientów, którzy wybierając produkt z certyfikatem HACCP mają pewność, że pod względem zdrowotnym wybrali oni produkt w pełni bezpieczny.Przygotowanie do systemu  Certyfikacja HACCP wymaga od przedsiębiorstwa odpowiedniego przygotowania. Jest ono realizowane poprzez wcielenie w proces produkcyjny dwóch praktyk: Dobrej Praktyki Produkcyjnej oraz Dobrej Praktyki Higienicznej. Wcielenie zasad (...)

Słowa kluczowe: ekonomia, finanse, pieniądz