Podobne artykuły

 • Behawioralna biometria zastąpi hasła

  W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa, firma, austria, eksport

Jak założyć firmę w Austrii?

Obecnie z racji rosnących podatków przedsiębiorcy decydują się na zakładanie działalności poza terenami własnego państwa.

Jednym z takich miejsc, przyjaznych dla przedsiębiorców stał się rynek Austriacki. W Austrii, możemy założyć naszą firmę od podstaw lub przenieść tam działalność już istniejącej firmy. Aby jednak zacząć zakładanie spółki w Austrii trzeba spełniać podstawowe warunki. Rejestracja spółki w Austrii jest możliwa dla osób nigdy niekaranych. Przy rejestracji firmy w Austrii jesteśmy zobowiązani do złożenia wraz z niezbędną dokumentacją, zaświadczenia o niekaralności. Zakładanie spółki w Austrii wiąże się również z niezbędnym posiadaniem kwalifikacji zawodowych związanych z prowadzeniem działalności. Kwalifikacje muszą być odpowiednio udowodnione. Jeżeli osoba, nie posiada kwalifikacji niezbędnych do prowadzenia danego biznesu, a założy firmę w Austrii może ponieść karę finansowa w wysokości do 3 600 euro. zakładanie spółki w Austrii wiąże się z wyborem formy organizacyjno-prawnej. W Austrii możemy założyć następujące formy działalności: jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę cywilną, spółkę handlową, spółdzielnie lub stowarzyszenie. Rejestracja spółki w Austrii jeżeli spełnia się niezbędne kryteria nie powinna być problemem. Założenie własnej działalności zawsze wiąże się z jakimiś określonymi zasadami, które są określone prawnie. W razie pytań możemy skierować się z nimi do Polskiej ambasady w Wiedniu, która udzieli niezbędnych informacji jak założyć firmę w Austrii Szczegółowych informacji możemy również szukać na stronie internetowej ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Wiedniu

Oto co uchwycił nasz reporter

biznes
ekonomia
przedsiębiorstwa
firma
austria
eksport