Podobne artykuły

 • Sondaż: Większość Szwajcarów przeciwna zniesieniu abonamentu rtv

  59 proc. Szwajcarów nie chce zniesienia obowiązkowego abonamentu radiowo-telewizyjnego, o czym zadecydować ma wyznaczone na 4 marca referendum - poinformowały na piątek szwajcarskie media powołując się na wyniki sondażu koncernu prasowego Tamedia.

 • Fakt: Staż będzie wliczany do emerytury?

  Jak podaje dzisiejszy "Fakt", czeka was kolejna reforma emerytalna. Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska proponuje, by nie tylko wiek, lecz także staż pracy zebrany kapitał był warunkiem przejścia na emeryturę. Senior miałby dożywotnio wypłacane świadczenie, jeśli przepracuje co najmniej 15 lat!

 • Elektrownia jądrowa będzie budowana

  Elektrownia jądrowa będzie na Polsce budowana, kończą się prace nad przygotowaniem modelu finansowego dla tego projektu - poinformował na czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • Czerwińska ministrem finansów. Emilewicz ministrem przedsiębiorczości technologii

  We wtorek prezydent powołał Teresę Tatianę Czerwińską na stanowisko ministra finansów. Od 7 czerwca 2017 r. Czerwińska pełniła funkcję podsekretarza stanu na Ministerstwie Finansów. Nowa minister urodziła się na 1974 roku na Dyneburgu na Łotwie (wtedy ZSRR).

malowanie okien pcv, zabezpieczenie okien pcv, farby do okien pcv

Konserwacja okien PCV

Już od ładnych kilku, a może nawet kilkunastu lat, okna PCV (czyli tzw.

"plastiki") wypierają z naszych domów okna drewniane. Są bardziej szczelne, przez co nie grozi nam taka utrata ciepła jak przy oknach drewnianych. Dodatkowo plastik jest znacznie bardziej wytrzymały na kapryśne warunki pogodowe jakie serwuje nam polska aura. Jednak tak samo jak i okna drewniane, okna plastikowe trzeba co jakiś czas odnawiać. 
Nie chcemy, żeby nasz biały plastik wraz z upływem lat zmienił się w kolor brudnożółty, co jest na dobrą sprawę naturalnym procesem, związanym z oddziaływaniem pogody na materiał z jakiego zrobione są te okna. Co jakiś czas więc trzeba przeprowadzić malowanie okien PCV. Sam proces nie jest trudny. Czas trwania zależy oczywiście od powierzchni jaką charakteryzuje się nasze okno. Nie możemy jednak kupić zwyczajnej farby. Powinniśmy raczej wybrać odporne na warunki pogodowe takie jak deszcz i śnieg, farby do okien PCV, które dodatkowo konserwują materiał, z jakiego wykonana jest rama. Malowanie okien PCV, także tych, które mają zamontowane okiennice możemy zlecić wyspecjalizowanej firmie bądź przeprowadzić je sami, wszystko zależy od tego co preferujemy bądź na ile jesteśmy w stanie pomalować ramy od zewnątrz. 
Warto jest także rozejrzeć się za usługą, jaką jest zabezpieczenie okien PCV, żebyśmy mogli nawet mieszkając na parterze swobodnie zostawiać je uchylone bez obawy przed włamaniem. Sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju kratki wewnętrzne. Jako zabezpieczenie okien PCV, już niekoniecznie przed włamaniem, możemy potraktować także moskitiery. Możemy także zamontować specjalnie blokady, które chronią okna przed nieuprawnionym uniesieniem w celu wystawienia go z ramy.
Kolejnym dodatkiem w którym warto zainwestować są tzw okiennice wewnętrzne czyli shuttersy o których poczytasz na tej stronie www

Oto co uchwycił nasz reporter

malowanie okien pcv
zabezpieczenie okien pcv
farby do okien pcv