Podobne artykuły

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

 • Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

  Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

 • Powstaną zespoły zajmujące się regulacją cen wody

  Do końca roku na regionalnych zarządach gospodarki wodnej powstaną nowe zespoły fachowców, którzy będą wykonywali zadania związane z regulacją cen wody - zapowiedział PAP wiceminister środowiska Mariusz Gajda. na skali kraju będą oni opiniowali ok. 2,5 tys. wniosków taryfowych.

Inspekcje oraz nadzory techniczne, inspekcje i nieniszczące badania spoin, badania ultradźwiękowe

Szczelność i bezpieczeństwo spoin spawalniczych

Ludzie mają w zwyczaju popełniać błędy.

Może się taki przydarzyć lekarzowi, mechanikowi, przytrafia się także budowlańcom. Dlatego, zanim jakakolwiek budowla zostanie oddana do użytku, pojawiają się na miejscu prac Inspekcje oraz nadzory techniczne. 
Jest to konieczne i także przydatne dla samych wykonawców, ponieważ taka kontrola ustrzeże ich przed narażeniem innych ludzi na niebezpieczeństwo. Przy oddawaniu do użytku konstrukcji metalowych, gdzie do łączenia elementów zastosowano spawanie, potrzebna jest innego rodzaju kontrola. Firma przeprowadzająca szczegółowe inspekcje i nieniszczące badania spoin musi to zrobić w taki sposób, aby nawet minimalnie nie naruszać łączeń. 
Rzecz dotyczy przede wszystkim wszelkich jednostek pływających wykonanych z metalu, ropociągów, gazociągów oraz pomniejszych instalacji gazowych i ciepłowniczych funkcjonujących w obrębach miast. Nie ma tu mowy o stosowanym na budowach opukiwaniu spoiny młoteczkiem. Takie badanie niczego by nie wykryło. Żeby zlokalizować ewentualny defekt, przeprowadza się, między innymi, badania ultradźwiękowe, wykluczające możliwość pomyłki, a co za tym idzie, wprowadzenia do użytku wadliwie wykonanych spoin. 
To właśnie dzięki takim, precyzyjnym kontrolom statki nie toną po zwodowaniu, a rurociągi przesyłają produkty bez przeszkód i wybuchów. W tych ostatnich panuje tak ogromne ciśnienie, że tylko najlepsi spawacze dopuszczani są do pracy przy łączeniach ich elementów. Bez odpowiedniego nadzoru i sprawdzenia jakości wykonanej przez nich pracy, nawet oni sami nie mogliby jednak spać spokojnie.
Więcej informacji na stronie dekra.pl

Oto co uchwycił nasz reporter

Inspekcje oraz nadzory techniczne
inspekcje i nieniszczące badania spoin
badania ultradźwiękowe