Podobne artykuły

 • Behawioralna biometria zastąpi hasła

  W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

przedszkole, montessori

Współczesne metody wychowawcze

Każdy rodzic stoi przed trudnym zadaniem, jakim jest wychowywanie dziecka.

To ogromna odpowiedzialność, w szczególności z uwagi na fakt, że na efekty i potwierdzenie prawidłowości wybranych metod wychowawczych trzeba czekać kilka dobrych lat. Wielu rodziców stosuje tradycyjne metody wychowawcze, jednak są też tacy, którzy decydują się na współczesne metody, oparte na silnej więzi emocjonalnej jako fundamencie wspierającym samodzielny rozwój dziecka i powiązane z pojęciem rodzicielstwa bliskości.

Wychowanie metodą montessori jest jedną z takich właśnie metod. W metodzie tej dziecko jest traktowane podmiotowo, a nie przedmiotowo, a nauczyciel czy rodzic są jedynie jego przewodnikami w samodzielnym poznawaniu świata. To dziecko pokazuje, kiedy jest gotowe do poznania nowej umiejętności, a opiekun jedynie zapewnia mu odpowiednie warunki i narzędzia.

Jeżeli bliska Ci jest taka filozofia wychowania, gdzie dziecku się nic nie narzuca, to montessori jest właśnie dla Ciebie. Warto zgłębić szczegóły tej metody. Dobrym pomysłem jest też przedszkole montessori. W wielu miastach takie placówki są już dostępne. Warto jednak upewnić się, że w danym przedszkolu metoda ta jest odpowiednio rozumiana, gdyż niestety często zdarza się, że podejście do dzieci niewiele ma wspólnego z tą filozofią.

Oto co uchwycił nasz reporter

przedszkole
 montessori